עורך דין ביטוחים

תוכן עניינים

נדמה לכם שהיחס שאתם מקבלים מחברת הביטוח מעולה כל עוד אתם משלמים, אבל מתהפך ב-180 מעלות כשאתם מנסים לתבוע? זו לא טעות. עורך דין מומחה לתחום הביטוח, יכול לעשות את ההבדל בתביעת ביטוח. אז למה כדאי לכם להסתייע בעורך דין ביטוחים? כל המידע בהמשך.

זה לא סוד שחברות הביטוח מנסות להפחית ככל האפשר בקבלת תביעות של ביטוח, מטעמים כלכליים. המבוטח, בעיקר כשהוא אדם פרטי, שביטח את ביתו, מכוניתו או בריאותו, בתקווה לכיסוי ביום סגריר, מוצא את עצמו, לא פעם, ניצב לבדו מול תאגיד גדול, המצויד בסוללת עורכי דין ויועצים, שכל תפקידם לדחות תביעות של מבוטחים ולחסוך כספים לחברת הביטוח.

כאשר מבוטח מגיש תביעה, חברת הביטוח יכולה לטעון שהפוליסה שברשותו אינה מכסה בפועל את סוג הפגיעה ממנה הוא סובל, וייתכן שהצדק איתה מבחינה טכנית, כי בפוליסה הוכנסו ניסוחים סבוכים ואותיות קטנות, שנועדו להגן עליה מתביעות.

אבל גם במקרים כאלה, עדיין יש תקווה ולגמרי יכול להיות שתביעה משפטית נגד חברת הביטוח תהפוך את הקערה על פיה, תוכיח שהכיסוי שנמכר לכם המבוטחים הוא בפועל חסר ערך ומגיע לכם פיצוי בכל זאת.

 

מתי תזדקקו לעורך דין ביטוחים?

כאשר חברת הביטוח דוחה תביעה של מבוטח וזה קורה, כפי שאמרנו, פעמים רבות, הנטייה הטבעית של מבוטחים רבים היא להרים ידיים ולוותר, אבל התערבות של עורך דין העוסק בדיני ביטוח, יכולה להוביל את המבוטח, למרות הכול  ליעד המיוחל – קבלת התגמולים.

עורך דין ביטוחים, עוסק בכל תחומי הביטוח. ביטוח תאונות אישיות, ביטוח סיעוד, ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח ימי ואווירי ועוד.

תחום הביטוח הוא מורכב וסבוך ומי שלא מצוי בו עלול לאבד את דרכו. עורך דין מנוסה, המכיר היטב את דיני ביטוח, יוכל לייעץ למבוטח עוד בשלב ההתחלתי של הגשת תביעת הביטוח, כיצד למלא אותו בצורה הנכונה ולהגן על זכויותיו.

למבוטח שתביעתו נדחתה, יוכל עורך הדין להעריך ולהמליץ, על סמך הכתוב במכתב הסירוב של חברת הביטוח,  האם כדאי לו לגשת לתביעה נגד החברה, בבית המשפט.

גם אם נדמה שיהיה קשה לנצח את חברת הביטוח, הרבה פעמים ניתן להוכיח בבית המשפט, שדחיית תביעת ביטוח על ידי החברה המבטחת, הייתה שרירותית, לא מוצדקת ומנוגדת למפורט בפוליסה.

יש לציין, שלעיתים גם מכתב המאיים בתביעה, המנוסח ונשלח על ידי עורך הדין לחברת הביטוח, יכול לשכנע את אנשי החברה לקבל את התביעה ולשלם למבוטח את התגמולים, או לחלופין, להגיע עימו להסכם פשרה, כדי להימנע מהיגררות להליכים ממושכים ויקרים בבית המשפט.

פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות

חשוב לדעת שמבוטח שתביעת הביטוח שלו נדחתה, חייב לדרוש מחברת הביטוח מכתב דחייה, כך על פי הנחיות המפקח על הביטוח. מכתב הדחייה אמור לפרט את הסיבות שבגינן התביעה נדחתה והמבוטח לא יזכה בתגמולים.

מכתב הדחייה, בתוספת המסמכים שעליהם מתבססת חברת הביטוח בסירובה, יכולים להיות הבסיס להחלטה האם יש מקום והאם כדאי לא לוותר ולהמשיך לתביעה המשפטית.

בשלב זה ומוקדם ככל האפשר, מומלץ לחפש ייעוץ משפטי, אם בשיחת טלפון ושליחת המסמכים הרלוונטיים, או באמצעות פגישת ייעוץ ראשונית, המתקיימת ללא עלות. מומלץ במקביל, לעדכן את סוכן הביטוח בהתפתחויות, מאחר שהוא זה שיצר את הקשר, פירט את תנאי הפוליסה ומכר אותה ללקוח, ולפיכך הוא יכול להיות עד חשוב של התביעה בבית המשפט.

למה כדאי לפנות בהקדם לעורך דין המתמחה בביטוחים?

סוכן הביטוח שלכם יכול אולי להעיד לטובתכם בתביעה בבית המשפט, אבל לא תמיד יוכל להגן על זכויותיכם מול חברת הביטוח. ייעוץ וסיוע משפטי, הם הכרחיים, ולא פעם הדרך היחידה, להגן על זכויותיכם כמבוטחים.  

למעשה, כדי להתנהל נכון מול חברות ביטוח, מומלץ מאוד להיעזר בייעוץ וליווי של עורך דין לענייני ביטוח כבר בשלב מילוי טופס הצעת הביטוח. כל פרט וכל נתון המצוין בטופס כזה, חשוב לדעת, עלול לשמש נגדכם מאוחר יותר, כשתרצו להגיש תביעה. מכאן החשיבות הגבוהה שבמילוי הטופס בצורה הנכונה ביותר.

גם מילוי הפרטים בהצהרת הבריאות המצורפת להצעת הביטוח בפוליסת בריאות, מחייב תשומת לב מירבית וזהירות, כדי שלא לפגוע בשוגג בזכויותיכם העתידיות כמבוטחים, במקרה של תביעה.

בנוסף על כך, עורך דין ביטוחים יוכל לבדוק את זכאותכם בקרנות פנסיה, לייעץ לכם באיזו קרן לבחור ואף לייצג אתכם בפני הוועדה הרפואית של הקרן. עורך הדין יוכל לברר את זכאותכם בפוליסות ביטוח חיים ולייצג אתכם בתביעות ביטוח בבית דין לעבודה וכן ליידע אתכם לגבי זכויות ביטוח שונות, שאולי לא ידעתם על קיומן.

חשוב לדעת!

מכיוון שפוליסות ביטוח מנוסחות בדרכים פתלתלות, שאדם ללא רקע מתקשה להבין את משמעותן, עורך דין ביטוחים יכול להצביע בפני המבוטח על מלכודות אפשריות ולהאיר פינות אפלות. להלן כמה דגשים שחשוב לשעת:

 • נהלים שלא כתובים בתקנון – נהלים בקרן פנסיה, שאינם מצוינים בתקנון, עלולים לפגוע בזכויות המבוטחים.
 • צמצום זכויות המבוטח – חברות הביטוח מנסות לצמצם את זכויות המבוטחים, שנקבעו להם פיצויים לטווח ארוך על אובדן כושר עבודה.
 • חריגים – גם אם יש החרגה בפוליסת בריאות על נכות הקיימת אצל המבוטח, ניתן להגיש תביעת ביטוח גם בגין פגיעה או החמרת המצב באיבר הפגוע.
 • מעבר בין פוליסות – מעבר בין פוליסות כרוך אמנם בנזק למבוטח, אך ניתן לתבוע את חברת הביטוח בבית המשפט על פי הזכויות המיטביות יותר.
 • התיישנות – על תביעות ביטוח חלה התיישנות כעבור שלוש שנים מיום האירוע הביטוחי, אבל ניתן להאריך את תוקף הזכויות.
 • במקרים מסוימים, כדאי להפוך תביעה לקבלת ימי מחלה, לתביעת קצבת נכות.
 • הבטחת הכנסה – במקרה של פציעה וקבלת דמי פגיעה נמוכים, כדאי לבחון זכאות להבטחת הכנסה, כדי להגדיל את הסכום.
 • תאונת התנדבות – גם פציעה במהלך פעילות התנדבותית, אמורה לזכות אתכם בתגמולים מחברת הביטוח המבטחת את מקום ההתנדבות, כפי שקורה בתאונות במקום עבודה.

למה אנחנו?

אם אתם שוקלים הצטרפות לביטוח בריאות או רכישת כל ביטוח אחר או כבר מבוטחים וספגתם דחייה מחברת הביטוח, הדרך הטובה ביותר לצלוח את העניין בשלום ולמצות את זכויותיכם, עוברת דרך סיוע משפטי של עורך דין לענייני ביטוח.

במשרד עו"ד AS Law בעפולה, תוכלו לקבל מענה, ייעוץ וליווי, בכל הסוגיות של תביעות ביטוח שנדחו וכן מידע וייעוץ בבחירת קרנות פנסיה, ביטוחי סיעוד ואובדן כושר עבודה ועוד.

עורכי הדין השותפים במשרד מציעים ללקוחות מומחיות לצד ניסיון רב שנים, בטיפול מוצלח בתביעות ביטוח לכל אורך הדרך. החל משלב ההצטרפות לביטוח או לקרן פנסיה כלשהי, דרך מילוי טפסי התביעה במקרה של נזק ביטוחי ועד להשגת תשלום התגמולים, המגיעים כדין למבוטחים, אשר נדחו על ידי חברות הביטוח.

עלויות של תביעה נגד חברת הביטוח

עלות הייצוג המשפטי בתביעה נגד חברת הביטוח, משתנה בהתאם לסוג ולמורכבות התביעה והצורך בחוות דעת מקצועיות וכן בהתאם לתעריפים שגובים עורכי הדין השונים.

עורכי דין מסוימים מחייבים את הלקוח בשכר טרחה בסיסי, כאשר על שעות נוספות או ייצוג בבית משפט גובים תשלום נוסף, אחרים מחשבים את שכר הטרחה על פי שעות עבודה על התיק ויש כאלה הגובים חלק מכספי התגמולים שקיבל הלקוח בסופו של תהליך מחברת הביטוח, העומד על בין 15%-10%.

להלן עלויות בסיסיות לעורך דין דיני ביטוח

 • פגישה עם עורך דין ביטוח – 500-1500 שקלים
 • ייעוץ משפטי בתחום הביטוח וסקירת מסמכים – 500-1500 שקלים
 • ייעוץ ביטוח לעסקים – 300-1000 שקלים
 • כתיבת חוות דעת משפטית – 900-3500 שקלים
 • הכנת כתב הרשאה וכתיבת תצהירים – 400-1200 שקלים
 • שליחת התראות – 250-350 שקלים

 

מאמרים נוספים בנושא דיני ביטוח

דיני ביטוח
דיני ביטוח

דיני ביטוח: דעו את זכויותיכם תוכן עניינים ברגעי האמת, כשהבית נפרץ או מוצף במים, הרכב נגנב או צריך לעבור ניתוח מורכב, עברתם תאונת עבודה או

למאמר המלא »
משרד עורכי דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה

תוכן עניינים מהי תאונת עבודה? תאונת עבודה מוגדרת בסעיף 79 לחוק הביטוח לאומי נוסח משולב התשנ"ה-1995. החוק מגדיר תאונת עבודה כתאונה שאירעה תוך כדי עבודתו של הנפגע ועקב

למאמר המלא »