הנושא החשוב ביותר בכלכלה ובחוקים הנוגעים לחברות הינו הסכם מסחרי. הסכם זה מיועד לאנשים אשר מעונינים לפתוח חברה משותפת בכל תחום. ההסכם מהווה יכולת משפטית שמטרתה להסדיר את הזכויות בין שותפים מבחינה עסקית ומשפטית.

הסכם מסחרי הינו הסכם אשר שייך לנושא של דיני חברות ולמעשה בלי הסכם זה לא ניתן לקיים שותפויות עסקיות. ההסכם מיוחס לכל הנושא של זכויות וחובות בין כל אחד מהצדדים באופן מלא ומתייחס לכל צד וזכאותו העסקית גם המקרה שחברה הופכת לציבורית.

הסכם זה יפסוק איך להתנהל במצבים מסוימים, עם אופציה לשינויים אפשריים בעתיד. חשוב להסביר הסכם מסחרי חל רק על השותפים בחברה, ולכן הסכם זה ישאר סודי ופתוח רק לחתומים עליו. תקנון חברה מתייחס לכל בעל מניות בחברה, ולכן ייתכן שבחלוף הזמן תשתנה חלוקת המניות בחברה בהתאם לבעלי המניות שיישארו או יצאו ויכנסו גורמים חדשים לחברה.

הסכמים מסחריים נועדו לנווט מערכות יחסים מסחריות ועסקיות בין שותפים. אשר אינו שונה משאר ההסכמים במובן הזה. השוני בין ההסכמים נמצא בכך שהסכמים מסחריים חיים בתוך סקלה משפטית מסוימת, סקלה של עקרונות וחוקים המתרחשים על חברות מסחריות ציבוריות ופרטיות. זאת בזמן שהסכמים אחרים לא חלים עליהם אותם תנאים. האחראים לכתיבת הסכמים מסחריים הינם עורכי דין המתמחים בדיני חוזים ובפרט לכל הקשור לעולם העסקי. לרב יהיו אלו עורכי דין בשם החברות, משקיעים או אנשי עסקים אשר ייצגו אותם בזמן חתימה על אותם הסכמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.