סכסוכי שכנים

תוכן עניינים

סכסוך שכנים בישראל זה נושא שכיח מאוד, במקרים חריגים שכנים מגיעים לאלימות ועבירות פליליות אחד כנגד השני בגלל העובדה כי הם לא מצאו פתרון לסכסוך בינהם. קיימים מגוון סיבות לסכסוך שכנים אך הנפוצות שבהם ניתנות לפתרון בבית המשפט או מחוצה לו על ידי גישור ופשרה בין השכנים.

סכסוכי שכנים בבתים משותפים

כדאי מאוד לנהל את הסכסוך באופן מכובד, הרי חבל לקלקל שם טוב ועוד דבר חשוב הוא להתנהל חכם מבחינה משפטית. לכן רצוי להתייעץ עם עורך דין לסכסוכי שכנים שיבחן את הבעיה וידע איך לפעול כדי לפתור את הסכסוך בצורה הטובה ביותר עבור הלקוח שלו.

סכסוכי שכנים בעקבות רעש

כששכן עושה רעש על בסיס קבוע הוא הופך להיות מטרד לשכנים שלו, זה נפוץ מאוד בבתים משותפים שדיירים שוכחים לפעמים שהם נמצאים דלת מול דלת עם דייר אחר או אפילו קיר דק שמפריד בינהם וממנו עובר הרבה רעש. לפי החוק אדם רשאי להזמין משטרה על רעש בין השעות 23:00 בלילה עד 07:00 בבוקר, מלבד יום העצמאות, ל״ג בעומר, ליל פורים ויום ירושלים. כאשר הרעש אינו פוסק והדייר עובר על החוק פעם אחר פעם אז כדאי לפנות לעורך דין המומחה בסכסוך שכנים ולהגיש תביעה לבית המשפט כדיי לחזור לשגרת חיים תקינה.

תביעת סכסוכי שכנים

במקרה שקיבלתם תביעה מסיבה מסויימת רצוי לדבר עם השכן ולהקשיב לצד שלו, למה באמת מפריע לו עד כדיי כך, במידה ומקובל עליכם הטענה שלו אז מוטב שתפתרו את הסכסוך בעצמכם, אך אם לא אין להשתמש בדרכים אלימות לפתרון הסכסוך כי מצבכם רק יחמיר.

תביעת סכסוכי שכנים

לרב עורך דין מנוסה יכול לסייע לדיירים להגיע לפשרה, חשיבה משתנה כאשר מדברים עם גורם אובייקטיבי המסייע לפתרון הבעיה בשביל שני הצדדים. במקרה שהצדדים לא הגיעו לפשרה כדאי לבחור בעורך דין סכסוכי שכנים מנוסה.