עסקת קומבינציה

עסקת קובמינציה הינה עסקת חליפין, הרעיון הוא שבעל הזכות במקרקעין מוכר את חלק מזכויותיו על הנכס לקבלן או ליזם תמורת חלק בנכס העתידי שייבנה על ידי הקבלן.

קבלנים ויזמים אשר מעוניינים לשפץ נכס במיקום ״אסטרטגי״ יקימו בניין חדש (רב קומות) על בניין ישן הזקוק לשיפוץ רחב.

היזמים פונים לבעלי הדירות ומבקשים מהם היתר לבנות על הנכס או להרוס את הבניין ולבנות בניין חדש, ובתמורה בעלי הדירות מקבלים נכס משופץ וחדש מבלי להשתתף בהוצאות הכרוכות ובדרך כלל לקבל נכס יותר גדול ממה שהיה קודם.

גם בעלי מגרשים במיקומים ״אסטרטגים״ בעיקר במרכז הארץ אשר אינם מעוניינים לשאת בהוצאות הבנייה פונים ליזמים ומתחילים איתם במשא ומתן לגבי האחוזים שיקבלו מהבנייה.

מכיוון שבעלי הדירות מוכרים רק חלק מהמגרש הם אינם מחוייבים במס שבח על מכירת המגרש ובעת קבלת המפתח לדירה החדשה הוא אינו יחוייב במס רכישה, מכיוון שעסקה זאת מוכרת כשיפוץ בלבד .

היתרונות ליזמים בעסקת קובמינציה הם שהקרקעות בישראל נורא יקרות ובכך הם נמנעים מהוצאות של רכישת הקרקע וחוסכים לעצמם המון כסף, בנוסף היזם יחוייב במס רכישה רק על השטח שהועבר לידו.

בגדול עסקאות קובמינציה משתלמות הן לקבלן/יזם והן למוכר המגרש מכיוון ששניהם קוצרים את הפירות לאחר שנבנה הפרוייקט.

משרד עורכי הדין ענבל ששי ושות׳ מלווה יזמים ובעלי מגרשים בדרך לעסקת קומבינציה מוצלחת הן מבחינת חוזים , היתרים , חריגות , תכנון ובנייה ועוד.. משרדינו עוסק בתחומי המקרקעין שנים רבות ויכול לסייע במידע יקר ערך.